Marki istnieją w głowach konsumentów,
nie w naszych planach i ambicjach

Marketing internetowy - analiza i strategia

To zróżnicowane techniki budowania zaufania u osób zainteresowanych ofertą oraz sposoby zdobywania nowych i stałych klientów.

Steve Jobs robił doskonały marketing "na wyczucie", niestety większość z nas nie może sobie pozwolić na taki luksus. Potrzebne jest solidne przygotowanie.

W marketingu plan to podstawa. Zawsze przed rozpoczęciem pracy badamy rynek, analizujemy działania konkurencji i syntezujemy wszystkie informacje, by stworzyć skuteczny plan działania długoterminowego. To pozwala nam wybrać odpowiednie kanały promocji, które przyczynią się do zwrotu z inwestycji.

Analizujemy otoczenie rynkowe Twojej firmy i przygotowujemy plan lub strategię działania, aby dobrać najskuteczniejsze metody promocji

Warto korzystać z przetartych szlaków - sprawdzonych technik, pozwalających na szybki zarobek. Niestety w dobie dużej konkurencji coraz częściej zdarza się, że powielanie schematu nie przynosi oczekiwanego rezultatu. W oparciu o doświadczenie odradzamy metody przynoszące straty - warto podkreślić, że wiele metod należy przetestować, aby ocenić ich skuteczność.

Jesteśmy zwolennikami działania długoterminowego, budującego wartość, która z czasem zaczyna pracować sama na siebie. Tę wartość przypisać można pracy na sklepach i stronach internetowych, które stale rozwijane stają na podium w swojej branży.

Rekomendujemy działania długoterminowe, zgodnie z dewizą:

Stały klient jest wart więcej, niż dziesięciu "jednorazowych" klientów

Jak działamy ?

Przygotowując plan/strategię z reguły korzystamy ze wszystkich poniższych punktów. Jeżeli ustaliliście już plan, będziemy mogli od razu przejść do działania

  • Zbieramy maksymalną ilość potrzebnych informacji o firmie oraz jej otoczeniu rynkowym
  • Zawieramy klauzulę poufności
  • Analizujemy i syntetyzujemy dane
  • Powstaje zarys głównych punktów strategii
  • Weryfikujemy koncepcje, wykonujemy kompletne audyty stron Klienta
  • Przekuwamy strategię marki na ogólny plan działań oraz plany szczegółowe
  • Każda strategia jest unikatowa

Za wyborem odpowiednich metod promocji marki stoi wiele czynników, na których analizę warto poświęcić kilka dni, zanim stracimy miesiące na ich wdrożenie. Jak mawia Maciej Tesławski, marketing to przede wszystkim wojna na pomysły (a w drugiej kolejności na zasoby).

Poniżej wskazujemy metody, którymi z sukcesem posługują się nasi klienci.

Skontaktuj się z nami, a pomożemy wybrać działania dopasowane do Twojego biznesu. Przygotowujemy plan w oparciu o specyfikę Twojej branży, dodatkowo wykonujemy audyty pozwalające wypracować optymalne rozwiązania.

Trzy słowa o strategii marki

Marka jest odczuciem kierowanym ku produktom, ludziom, firmom...

Nadając markę można wyzwalać radość (Coca Cola), zapewniać bezpieczeństwo (Volvo), czy podkreślać indywidualizm (Apple)

Czym jest strategia marki?

Strategia marki jest fundamentem komunikacji - wszystkie komunikaty do klientów i potencjalnych klientów muszą być ze sobą zgodne.
Nie można przecież mówić, że gwarantujemy dobra luksusowe w promocyjnej cenie.

Warto dodać, że marka istnieje w głowach konsumentów, dlatego jej kreowanie jest zadaniem długoterminowym. Wymaga licznych kontaktów klienta z marką, aby przekonał się do jej wartości, zaufał jej.

Strategia pozwala trzymać wszystkie elementy komunikacji firmy w ryzach - dzięki temu będziemy wiedzieć, jakich ludzi zatrudnić, jak ich przeszkolić by reprezentowali markę, jakie komunikaty emitować, a czego się wystrzegać. Ostatecznie dojdziemy też do wytyczenia ścieżki dla sprzedaży, która bez jasnej strategii marki może szybko zaprzepaścić budowaną wartość.

Proces tworzenia marki w głowie konsumenta trwa latami, a często skaza na wizerunku znacznie bardziej odciska swoje piętno niż wszystkie dotychczasowe komunikaty. Markę, która straciła wartość lepiej jest uśmiercić, niż próbować z jej pomocą zmienić czyjeś zdanie.

"Pieniądze wydane na zmianę czyjegoś zdania to pieniądze wyrzucone w błoto" Jack Trout

Zależy nam by tworzyć marki świadomie - nie na chybił trafił

Komunikacja marketingowa opiera się o kilka(naście) zasad. Przestrzeganie ich pozwala Twojej marce znaleźć się w głowie klientów, gdy najdzie ich konkretna potrzeba.

Strategia definiuje markę i pozwala znaleźć jej idealnych nabywców. Jest fundamentem działania

Nie rekomendujemy prowadzenia marek B2B

Opisz swój problem lub napisz, jakich usług potrzebujesz

Wstępna rozmowa nigdy nie zobowiązuje Cię do zakupy, a może pomóc w naświetleniu sytuacji.
w 3 minuty dowiesz się więcej niż wertując naszą stronę internetową.